SAN MARINO futsalový klub

Historie

Futsalový klub SAN MARINO vznikl v červenci roku 2010 dohodou několika kamarádů z Dolních Louček, jenž se scházeli na zdejší umělé trávě u k fotbalovým "mačům", vytvořit tým, jenž by se zúčastňoval pravidelných mistrovských soutěží.

Do týmu byli zaregistrováni hráči: Gheda, Mařa, Jura, Plachta, MaŠ, Kumar, Pól, Dub, Míša, Turan, Jakub, Krištofinho, Arafat

Nejdříve jsme odehráli několik přátelských utkání a přihlásili tým do základní brněnské soutěže - 3. třídy, skupiny B - sezóna 2010/11. Zápasy této soutěže jsme hráli na parádní umělé trávě v Řečkovicích na místním Orlu. Vůbec první mistrovské utkání jsme odehráli 11. 9. 2010 se zkušeným týmem ASK. I přes velký tlak jsme soupeři podlehli nejtěsnějším možným rozdílem - 0:1. Ve druhém utkání jsme však již jednoznačně zvítězili nad týmem Handball - 7:1 a začal tak náš útok na čelo tabulky. Vůbec první naši mistrovskou branku vstřelil Kryštof Večeřa. Po podzimním 3. místě jsme na jaře ztratili pouhé dva body za remízu s Nashville a jen díky této ztrátě jsme nakonec skončili i tak na krásné druhé pozici za vítězem, týmem Besídka. Přesto jsme hned v našem premiérovém vystoupení postoupili o level výše. Navíc náš hráč Krištofinho se stal se 44 brankami nejlepším střelcem soutěže.

Byli jsme rovněž přihlášeni do Poháru ČMFS, ve kterém jsme úspěšně došli až do 5. kola. Postupně jsme vyřadili Besídku, Ořel Řečkovice, Onyx a divizní Nasan po penaltovém rozstřelu. Až ve zmiňovaném 5. kole jsme nestačili tedy na druholigový Tomson Brno, se kterým jsme prohráli jednoznačně - 1:7.

Každou zimu jsme se zúčastňovali také "zimní ligy" - BRNO OPEN a hned v prvním ročníku se nám podařilo ze základní devítičlenné skupiny postoupit ze 4. pozice do osmifinálové skupiny. V té jsme postoupili také ze druhého místa a ve čtvrtfinále nás čekal soupeř z Krajského přeboru - Mitra Brno, na kterou jsme již bohužel nestačili a prohráli jasně - 0:4.

Samozřejmě jsme hrávali také několik tradičních turnajů a na DOLNOLOUČSKÉM POHÁRU 2011 jsme získali krásné - 2. místo a do "Síně slávy" přibyla naše první pohárová trofej.

V sezóně 2011/12 jsme vstoupili do 2. třídy, skupiny B, kterou jsme hrávali na hřištích - Brno - Kamínky a Svážná. Ihned první utkání nám vyšlo a Excalibur jsme rozdrtili v poměru - 6:1. V dalším zapase jsme sice prohráli těsně s Flamengem "B", ale následně začala naše série vítězství až do konce samotné podzimní části, po které jsme byli na první pozici. Jaro jsme sice započali smolnou porážkou s rezervou Stones of Madeira, ale nakonec jsme mohli slavit další postup s poměrně jasným náskokem 7 bodů před týmem Bianco. V toto sezóně se k našemu týmu připojil - Buldog.

I v tomto roce jsme hráli Pohár ČMFS, ale hned v prvním kole jsme překvapivě vypadli s týmem U Boba po výsledku - 4:7.

Do BRNO OPEN 2012 jsme vstoupili naprosto úžasně a základní skupinou jsme prošli suverénně, když jsme ztratili pouze 2 body za jedinou remízu s Riders. Do osmifinálové skupiny jsme tedy šli jako favorit, ale nakonec jsme z ní po dvou porážkách od Antabusu a FPO Blanska nedokázali do čtvrtfinále postoupit.

Chuť jsme si však spravili o pár týdnů později, kdy jsme se přihlásili do prestižního TURNAJE NADĚJÍ 2012. Po postupu ze základní skupiny z první pozice jsme nakonec dokráčeli zaslouženě až pro pohár pro celkového vítěze tohoto 16. ročníku turnaje.

V tomto roce jsme uspořádali premiérový ročník našeho futsalového turnaje - SM CUPU 2012, jenž jsme sehráli v naší SM Aréně na UT u . Tento jsme také nakonec celkově vyhráli, když jsme ve finále porazili úspěšný tým z OP - SOŠ OOM a další pohár byl v naší Síni slávy.

Těsně před novou sezónou jsme se ještě zúčastnili velmi kvalitního turnaje - TURNAJ GLADS 2012, který dle názvu pořádali naši kamarádi z týmu Gladiators Brno. Ve veliké konkurenci týmů z vyšších soutěží jsme nakonec vybojovali krásné 3. místo a nemuselo zůastat jen u něj.

Do nového ročníku 2012/13 jsme vstupovali v soutěži - 1. třída, skupina A, kterou jsme odehrávali na hřištích - Svážná a Kraví Hora. Úvodní utkání v derby proti BB Pressu jsme uspěli a porazili jej - 3:1. Soutěž to byla o poznání kvalitnější než ty přechozí, ale my jsme opět bojovali o posty nejvyšší. Po podzimní polovině jsme nakonec skončili na hezké druhé pozici za suverénním Dynamem a opět jsme si vnitřně říkali, že bychom možná mohli na konci sezóny o stupínek výše. Naší neskutečnou jarní jízdou jsme všem sebrali vítr z plachet a ztratili jsme pouze body za remízu s Madridem a v posledním utkání, kdy už o nic nešlo, s týmem Kickers jsme prohráli v poměru - 1:2. I tak jsme postupovali s velikým náskokem 13 bodů do Okresního přeboru města Brna. Postupový hattrick byl tedy na světě !!! V tomto ročníku se do týmu zapojil nový hráč - Janoch, který přestoupil z týmu BB Press a ihned se stal se 34 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem týmu.

V Poháru FAČR jsme v této sezóně dosáhli dalšího velikého úspěchu, jenž byl pro mnohé z nás prozatímním vrcholem futsalových kariér. Postoupili jsme v něm postupně přes týmy - Attack, Benfika, Pískovna a opět po penaltách přes Nasan - až do 5. kola, kde jsme v prvoligové hale na Vodové nastoupili proti druhému nejlepšímu celku ČR - Tangu Brno. To nastoupilo v regulérní prvoligové sestavě hned s několika reprezentatny a smetlo nás jednoznačně poměrem - 0:10. I přesto byl pro všechnyz nás tento zápas neskutečným zážitkem.

V zimní lize BRNO OPEN 2013 jsme opět dokázali postoupit ze základní skupiny, tentokráte ze 3. pozice a šli jsme tak do osmifinálové skupiny, ve které nás čekaly "krajské" Bučovice, tradiční FPO Blansko a tým Accros. Nakonec jsme dokázali se štěstím postoupit ze druhého místa, ale ve čtvrtfinále jsme nestačili na PP Security a prohráli s ním jasně - 0:3.

V 7. ročníku DOLNOLOUČSKÉHO POHÁRU 2013 jsme vybojovali další trofej, tentokráte za 3. místo a ta opět putovala na naše "trofejní místo" do hospůdky k Plachtovi.

Jako lonští obhájci jsme se účastnili 17. ročníku TURNAJE NADĚJÍ 2013. Opět jsme jasně prošli základní skupinou a postoupili až do semifinále, kde nám však vystavili "stopku" skvěle hrájící hráči Tempa Brno a porazili nás poměrem - 0:2. V souboji o bronz jsme nakonec porazili Hustopeče a získali jsme tak pohár za 3. místo. I tak další velký úspěch.

V sezóně 2013/14 jsme vstupovali do Okresního přeboru města Brna. Všechny svá utkání jsme sehráli na tradičním hřišti Brno - Rybnická (částečně v nafukovací hale). Kvalita a vyrovnanost soutěže byla znát, na hřištích bylo nutné nechávat maximum energie. Úvodní utkání s Agromeli "D" jsme zvládli a vyhráli - 4:1. Po vyrovnaném podzimu jsme nakonec zimovali na parádním prvním místě, o dva body před druhou Panamou. Pomalu jsme začali "pošilhávat" po potencionálním postupu do halové krajské soutěže, ale věděli jsme moc dobře, že nás čeká velmi obtížný "druhý poločas" soutěže. O mistra OP se bojovalo do posledního kola a v tom předposledním nás čekalo "malé finále" o první místo. Panamu jsme zaslouženě a jednoznačně porazili - 3:0 a po závěrečném vítězství nad Orlem z Řečkovic (4:0) jsme mohli začít slavit. Čtyři roky, čtyři postupy a v další sezóně nás čeká naprosto jiný sport v halách. V této sezóně přestoupil do našeho týmu později nejproduktivnější hráč - Sája (50 kanadských bodů). Doplnili se také hráči Scarynho a benjamínek Skunk.

V Poháru FAČR jsme bohužel neuspěli a ihned v prvním kole jsme vypadli s týmem Nekop - 1:3.

V BRNO OPEN 2014 jsme postoupili ze základní skupiny nakonec z první pozice před druhými Europloty, které nás dokázaly deklasovat ve druhém utkání - 1:8. V osmifinálových bojích jsme nakonec díky vítěztví v závěru nad Barumem postupovali z prvního místa do čtvrtfinále. V tomto jsme po vyrovnaném průběhu porazili na penalty Zlíňa team a historicky poprvé jsme měli možnost se porvat o místa nejvyšší. V semifinále jsme měli jasně otěže utkání s Madridem ve svých rukou, avšak fatálními chybami jsme nebídli soupeři vyrovnání, abychom nakonec vypadli v penaltovém souboji. V utkání o bronz jsme porazili Nasan 3:0 a získali jsme tak krásné 3. místo.

Pro sezónu 2014/15 jsme se rozhodli přihlásit do základní brněnské soutěže rezervní B-tým a díky tomuto rozšíření byli doregistrováni hráči - Štajny, Mates, Peťan a Divácký. První utkání sehrála naše rezerva 7. 9. 2014, kdy jsme se v úvodním utkání 3. třídy, skupiny B uktali s týmem Orel Řečkovice "C". Nakonec jsme díky nedisciplinovanosti pouze remízovali poměrem - 4:4. Historicky úvodní branku našeho týmu vstřelil MaŠ. Po podzimní části jsme díky závěrečné remíze 3:3 s M2 Shoes "B" na druhé pozici. Jarní část soutěže jsme ovládli naprosto suverénně. V 9 utkáních jsme 9x zvítězili a s celkovým skóre - 57:6 jsme s náskokem 10 bodů postoupili v premiérovém ročníku do 2. třídy brněnských soutěží. Snad se tam v příštím roce neztratíme.

A-tým byl přihlášen do Krajského přeboru, který se již hraje v halách. Halou pro domácí utkání byla zvolena tišnovská hala SSK. V prvním utkání jsme zajížděli na palubovku v Brně - Střední ulici k domácí Panamě Brno. Po opatrném utkání jsme nakonec neproměnili spoustu příležitostí a sami jsme dvakrát inkasovali - 0:2. Tři body jsme si připsali v prvním domácím utkání proti Orlům z Bučovic, které jsme porazili v poměru - 4:2. Historicky první branku našeho týmu v Krajském přeboru vsítil MaŠ. Jarní část jsme zvládli na výbornou, když jsme v 11-ti utkáních ztratili body pouze za remízi v Blansku a s pozdějším vítězem soutěže - Technikou Brno. V premiérovém ročníku KP jsme tedy obsadili s náskokem 5-ti bodů parádní 2. pozici. V pátek, 13. 6. 2015 jsme si na Členské schůzi odhlasovali postup do Divize (3. ligy), který nám byl nabídnut jako 2. nejlepšímu týmu KP jižní Moravy. Takže pátý postup v řadě v pátém roce existence klubu !!!

V Poháru FAČR jsme byli nasazeni přímo až do 3. kola. Do tohoto jsme nastoupili s B-týmem proti týmu Schalke. Bohužel jsme po boji opět vypadli po výsledku - 3:4. Odmítli jsme tak atraktivní soubor a derby s týmem 1. FC Květnice Tišnov.

V 9. ročníku DOLNOLOUČKÉHO POHÁRU 2015 jsme dokázali poprvé v historii vyhrát a na našem fotbalovém hřišti jsme tak mohli slavit velký úspěch.

A-tým vstoupil do nového ročníku 2015/16 v Divizi E, podávali jsme sice slušné výkony, ale byly zároveň hodně naivní. Po úvodních 13-ti kolech jsme měli pouhých 5 bodů a tým byl v krizi. Od této chvíle se mužstvo semklo, začalo bojovat jeden za druhého a výsledkem bylo do konce ročníku dalších 21 bodů. S celkovým počtem 26 jsme nakonec pro obrovském vyrovnanosti soutěže skončili na 10. pozici a Divizi E jsme udrželi. Pevně věřím, že letošní zkušenosti v příštím ročníku dokážeme zůročit a setrvání v Divizi obhájíme.

V 10. ročníku DOLNOLOUČSKÉHO POHÁRU 2016 jsme získali krásné 2. místo, když jsme ve finále padli v derby s týmem Nazdraví (1. FC Květnice).

Naše rezerva odehrála v ročníku 2015/16 2. třídu, skupina C. Po skvělém úvodu přišly výkonostní výkyvy a v posledním podzimním utkání jsme nakonec přepustili rezervě Blue Flames 2. pozici. Na jaře jsme pokračovali v podobném duchu, ale díky našemu skvělému závěru jsme dovedli naše počínání k výbornému 2. a zároveň i postupovému místu. Druzí jsme skončili o bod před Frutti di Mare.

V poháru FAČR jsme postoupili až do 5. kola, když jsme postupně vyřadili - Luxury, Atraps, Hustopeče a Mitru. V 5. kole jsme na domácí palubovce narazili na druholigové SK Bílovice, se kterými jsme po výsledku 4:4 padli až na pokutové kopy.

V sezóně 2016/17 jsme již byli obohaceni o zkušenosti ze 3. nejvyšší soutěže ČR a cíle byly jasné, hrát v klidu střed tabulky. Do mužstva se po letech vrátil Krištofinho a nový hráč Michal. Úvod Divize E byl z říše snů a po 7 kolech jsme dokonce vévodili této soutěži. Poté se však zranil náš klíčový hráč Jura a do samotného konce soutěže to bylo jedno velké trápení. V mnoha utkáních jsme dokonce působili až nedůstojně. V závěru jsme nakonec uhráli opět 10. pozici a to nám zajistilo setrvání v této soutěži. Bylo nuceno udělat razatní změny v kádru, změnit vedení týmu a do nového ročníku přivést vhodné posily.

Naše rezervní mužstvo nakonec nevyužilo práva postoupit do 1. brněnské třídy a zachovalo třídu 2. Od počátku jsme se potýkali v různorodými sestavami takřka v každém utkání, nedisciplinovaností některých jedinců a neustálém lámání si hlavy se sestavami pro každé utkání (do sezóny zasáhlo neuvěřitelných 26 tváří !!!). Po podzimu jsme se dělili s Madridem o první pozici. Na jaře pokračovalo podzimní trápení, kvalitní výkony střídaly ty slabé a v samotném závěru jara jsme těsně přišli o postupovou pozici s ambiciózním týmem - Gepard. MaŠ se stal druhým nejlepším střelcem soutěže se 33 brankami a k tomu přidal parádní porci 22 asistencí, čímž překonal dosavadní nejlepší výkon Krištofinha ze zahajovací sezóny 2010/11 - 54 bodů.

V poháru FAČR jsme postoupili do 4. kola, když jsme postupně vyřadili - Raz Náraz, postup kontumačně přes Mejdan vs. Olymp a Litrpůl. Ve 4. kole jsme na domácí palubovce narazili na druholigový Nasan, který nám vrátil porážku z předchozích ročníků a vyhrál u nás 3:4.

V sezóně 2017/18 došlo k avízovaným změnám. Někteří hráči z týmu odešli, některé posily zase naopak tým rozšířily. Výsledkem byla historiky nejlepší sezóna v DIVIZI E a konečné krásné 7. místo. Do týmu přišli před sezónou gólman - Pepe a hráči - Pap, Simčuk, Marv a Jara. Všichni byli velkým přínostem.

B-tým u trošku tradičně bojoval v brněnských soutěžích, konkrétně v 2. třídě, skupině C. Stejně jako každý rok jsme především na jaře bojovali se sestavou a v několika utkáních nebyli ani hráči na střídání. Výsledkem ale bylo nakonec krásné 2. místo a právo postoupit výše. Opět jsme však tohoto práva nevyužili.

V Poháru FAČR jsme porazili postupně týmy Schalke, Gloria, STŽ Brno a nakonec jsme v semifinále vypadli s druholigovými Žabiňskými Vlky Brno.

Zprávy pro tým

MaŠ | 14.8.2018
Ahoj, letní příprava začíná od příštího pondělí, 20. 8. 2018 a bude pravidelně každé pondělí, středa vždy od 20, 30 hod. Sraz v hale SSK nejpozději 15 minut před začátkem tréninku.
Tréninky budou po novu vedeny pod vedením nového trenéra.
V případě jakýchkoliv dotazů mne prosím kontaktujte.

První trénink ve středu, 22. 8. bude v Bohunicích ve stejný čas, pak už dohodnutý režim.

MaŠ
Mates | 20.4.2018
neděle 22.4.2018 9:00 - Brno - Srbská - Štajny, Míša, Kuba, Janoch, Chozé, PetrM
MaŠ | 30.9.2017
Středa, 18.10. Tisnov - Peťas, Mara, Misha +2

Partneři

MAMUT-THERM s. r. o.
Pavel Caudr
Obec Dolní Loučky
David Králík

Hráčské milníky

TýmČekající milník 50 gólů
AJiří Mašek149 gólů

Dnes slaví

Petr Midrla

Kalendář

květen 2022
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Oblíbené odkazy